حمایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز از آی فود

موضوع جلسه اخیر کمیسیون تجارت، حمل و نقل، ترانزیت و گمرک اتاق بازرگانی شیراز، نمایشگاه آی فود بود که اعضا بر حمایت از این رویداد تاکید و راه کارها و پیشنهادات خود را جهت برگزاری هر چه باشکوه تر آن ارائه کردند.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در این نشست اظهار داشت: امسال بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته (I Food) از تاریخ 2 الی 5 بهمن ماه جاری در نمایشگاه های بین المللی استان فارس برگزار می شود.
وی افزود: برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا در این نمایشگاه فعالان صنایع غذایی کشورهایی از جمله عمان، قطر، روسیه، افغانستان و آذربایجان حضور داشته باشند.
فروغان خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در سه سال گذشته به صورت وسیع و موفق در استان فارس برگزار شده که تلاش می کنیم امسال نیز مانند سالهای گذشته در حاشیه این نمایشگاه نشست های تخصصی با هدف شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های صادراتی کشورهای هدف، تسهیل صادرات غیر نفتی و بازدید هیات های تجاری تخصصی برگزار شود.

وی گفت: اگر نگاهی به تحریم های گذشته داشته باشیم متوجه خواهیم شد که تحریم های امروز ناچیز است و امروز 8 کشور از تحریم خرید نفت معاف و چند بانک نیز تحریم نیستند بنابراین در مقایسه با گذشته راحت تر هستیم.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی شیراز اظهارداشت: امروز فعالیت برخی ایرانیانی که در عمان و امارات هستند تا چند برابر شده اما افراد قدیمی ترسیدند و فعالیت خود را کم کردند و متاسفانه بیشترین آسیب را فارس دیده در حالیکه عمان و امارات به فارس نزدیک تر است و اکثر ایرانیان در این کشورها مربوط به فارس هستند.
فروغان اضافه کرد: اگر فعالیت های امروز برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس را بیشتر از گذشته کنیم به طور حتم موفق تر از سالهای قبل خواهیم بود و باید این محدودیت را خارج کنیم و برای رشد خودمان تلاش کنیم.